Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ke komu-análním volbám mě dostanete jedině heve-referendem

19. 09. 2014 12:15:00
Pro ty, co si rádi a záměrně pletou pojmy a dojmy ... třeba koruna a komuna, komunita a komunista ..., nebo by chtěli jen slušně ANNOncovat, referovat, sdílet, či odkazovat na tento blog, nechť si název po-o-praví na "KE KOMUNÁLNÍM VOLBÁM MĚ DOSTANETE JEDINĚ REFERENDEM" neb se budu snažit věcně a slušně objasnit, že přímou demokracii lze ignorovat, nebo manipulovat demokracií zastupitelskou ... a to i DNES ... pouze tehdy, když zás-tupci i zastupitelé se považují za tupce ... a to přede-vším, když se tak smýšlí i o volech a voličích.
Konečně pořádnej dyzajn co má koule!Konečně pořádnej dyzajn co má koule!BeetleBilboPytlík

Přestože je tento text směrován na KarlovyVARY° a říjnové komunální volby, dovolte mi bych vás hned v úvodu pobavil metaFÓRou ... že pokud všechny cesty vedou do Říma a i zvony tam odlétají, tak se římanům, tedy i Martinu Římanovi a Martinu ROMAnovi nedivím, že skončili se zastupitelskou demokracií včas, včil, vČEZ ... a vrací se ke kořenům i démonům demokracie pŘÍMé!

DOSTi však hrátek se slovy a přejděme rovnou k faktům, podkladům, důkazům a argumentům, které mě vedou nejen k oslovení co největšího počtu čtenářů, ale především voličů, občanů ... zkrátka lidí, kterým pachuť z politiky bude hlavní příčinou jejich pasivity v malých komunálních Volbách-Říjnových-S-i-bez-Referenda.

Ano, je to tak - jak naznačuji, místní referendum je první, a možná že i poslední - revoluční - šancí, jak zajistit vysokou volební účast v systému zastupitelské demokracie, která je dána Ústavou ČR ... konečně kdo jen trochu sleduje ... velké referendum ve Skotsku ... musí mi v tomto dát za pravdu. V mnoha městech jsou zastupitelé jistě v klidu, neboť návrhy na referendum s minimálně 10% podporou jejich obyvatel se 90 dní před volbami nepodařilo posbírat, a tak i http://kv-referendum.webnode.cz v KarlovýchVARLA°!°ECH je odloženo do doby, než pár person'non'grata nepřestane bavit sbírat podpisy pro maření "dobře" zvládnuté regulace hazardu, respektive přesněji v duchu bezpečného hraní přestanou ohrožovat téměř monopolní provozování www.jamp.cz výherních automatů, které současné vedení www.mmkv.cz toleruje?!

Vím, že se v KV° najde mnoho lidí, které moje ironie nad novou identitou města KarlovyVARY° irituje, a že ji dosud považují za něco, co i mě také nálepkuje jako KV°nežádoucí, byť jsem spíš známý jako maskot ČPS tedy www.pirati.cz (nejsa členem ale pouhým příznivcem) s velmi kladným vztahem ke svému rodišti i bydlišti. Také proto moje jméno nikdo nenajde na žádné z kandidátek, neb jsem si vyzkoušel jak krajské volby za PIRÁTY, tak parlamentní volby za ÚSVIT PŘÍMÉ DEMOKRACIE a třetí a poslední šanci zastupitelské demokracii chci dát i obětovat své podnikatelské záměry, které zasílám s vydáním tohoto článku všem zastupitelům KV° s pozvánkou na založení KV°PARTY nebo Q-PARTY po těchto komu-análních volbách.

Zastupitelům i zasvěceným budou mé výše uvedené narážky (podle někoho i urážky) snad dostatečně očištěny z patosu metafor - těmi věcně a poctivě sepsanými záměry pro získání dotace z ÚP k obnovení živnosti. Konečně nějak se živit musím, když ani zaměstnání s úžasným řemeslem, nebo mé schopnosti s CNC frézou v tomto městě nikdo nedocení tak, abych tím uživil svou rodinu. Konečně nikdy jsem nechtěl svou tvorbou ani prací ublížit nebo urážet, pouze nastavit zdrcadlo nýmandům i renomovaným kolegům, které mě jako karlovaráka také uráží, a v důsledku i ubližují KarlovýmVARU°M (to je tak když není jané kam nacpat kroužek ;-). Tou poslední kapkou byl letošní prasečí ročník www.kviff.com, kde mi mnoho baječných lidí vyšlo vtříct při mé aktivitě kontaktovat Mel Gibsona s projektem MAVER!CK, ale když jsem otevřeně odhalil souvislosti malého KV°referenda o hracích automatech se sympatiemi ke skotskému referendu, o kterém se Mel Gibson zmínil v prvním interview ... byl můj PŘÍMÝ kontakt - opět nežádoucí.

Přesto - nebo možná právě proto - i jako nežádoucí KV°patriot - žádám vás - současné zastupitele a především radní ... zkuste zapomenout na osobní, eKOnoMICKÉ i politické důvody, které vám brání podpořit první KV°REFERENDUM a svolejte na nejbližší termín mimořádné zastupitelstvo s jediným bodem, kde najdete společnou řeč k tomu, aby se v rámci komunálních voleb toto referendum uskutečnilo. Pokud tomu brání legislativa ... nedá se nic dělat, může být tedy až za dva roky s krajskými volbami, ale pokud tomu brání jen technické, materiální, ... důvody ..., tak tady je návrh na hlasovací lístek v PDF, který lze vyrobit i v desetitisícových nákladech u místních firem/tiskáren tzv. přes noc.

Konečně zapojením se do http://kv-referendum.webnode.cz můžete potvrdit své návrhy řešení hazardu na území města a především zesílit vazby se svými voliči a podporovateli. Nepodléhejte prosím náladám a dojmům, že by tím - pro mnohé až příliš alternativní Jiří Kotek, jako iniciátor referenda získal podporu, ke které mu svou odvahou a otevřeností podpořit první KV°REFERENDUM - dopomůžete a sami tím tratíte. Není totiž lepšího důkazu, než jak dopadl včerejší plebiscit ve Skotsku - vždyť absolutnímu zákazu hracích automatů může být také vysloveno - NE.

PS: Všimněte si prosím, že novou vizuální identitu města KarlovyVARY° užívám a respektuji (www.karlovyvary.cz považuji za nejlepší počin současného ........ dlouhého ........ vedení KV°), byť někdy břitce a satiricky (bacha tedy na krl°ež - aby to ležení, nebylo jako lešení u krl°eš ... co udržuje v kulturní letargii více jak šest miliard lidí). Nechť je tedy parodie KarlovyVARLA°!°A brána tak, jak je míněna - s humorem ;-)

Autor: Michal Sadílek | pátek 19.9.2014 12:15 | karma článku: 0.00 | přečteno: 309x

Další články blogera

Michal Sadílek

Q-PARTY aneb politika jako umění (... i naopak)

Chtěl bych vás srdečně tento pátek od páté hodiny odpolední pozvat do KarlovýchBARU° na první Q PARTY. 

5.9.2016 v 9:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Ponec

Demokracie je, když lidé zvolí svobodně co chci já

Alespoň tak vyzněly názory většiny politických lídrů tak zvaných demokratických stran ohledně referenda pro vystoupení z EU v poslední debatě na obrazovkách TV.

20.10.2017 v 22:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Adam Mikulášek

Proč nechci euro

Není to ani tak proto, že nějak emocionálně lpím na koruně, již jsme zdědili po Rakousku-Uhersku. Mé důvody jsou ryze praktické, ať v ekonomické nebo politické rovině.

20.10.2017 v 19:11 | Karma článku: 22.68 | Přečteno: 651 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus už zase volí Václava Klause!!!

Dějiny se opakují ve spirále. Dialektika dějin je neúprosná a tak nám zase zasedne ve sněmovně Václav Klaus. Poprvé to byla fraška, co to bude teď?

20.10.2017 v 18:26 | Karma článku: 8.55 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jan Dvořák

Sociální garsonka jako hůl na Neovlivnitelného Janečka

Zbytečným přeceňováním osudovosti těchto voleb, jestliže ty příští, jistě osudovější, se budou konat nejpozději za čtyři roky, vytvářejí média umělou clonu, přes níž nevnímáme příkoří všedního dne, páchaná na spoluobčanech.

20.10.2017 v 18:08 | Karma článku: 13.18 | Přečteno: 366 | Diskuse

M. K. Pijáček

Volby jsou na …

Pokud zastáváte podobné stanovisko a k volbám nejdete, dám vám jednu radu. Po volbách laskavě držte hubu, poněvadž to bude jen a jen vaše vina, že dopadly, jak dopadly.

20.10.2017 v 17:48 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 285 | Diskuse
Počet článků 37 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 517


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.