Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ke komunálním volbám mě dostanete jedině referendem

21. 09. 2014 10:30:00
Od voleb do Evropského parlamentu, kdy jsem se velmi snažil napomoci zvolení prvního českého piráta Ivana Bartoše jako europoslance, jsem začal se sběrem podpisů a výpomocí pro http://kv-referendum.webnode.cz. Přestože Ivan rezignoval, mě ještě neopustili síly, a tak šlapu do prvního KV°REFERENDA s BIObyBIKE ... co to dá.
Sběr podpisů před ElTódem opravovaným KV° Národním domemSběr podpisů před ElTódem opravovaným KV° Národním domemMichal Sadílek

Přestože je tento text směrován na KarlovyVARY° a říjnové komunální volby, dovolte mi bych vás hned v úvodu pobavil metaforou ... že pokud všechny cesty vedou do Říma a i zvony tam odlétají, tak se římanům, tedy i Martinu Římanovi a Martinu ROMAnovi nedivím, že skončili se zastupitelskou demokracií včas, včil, vČEZ ... a vrací se ke kořenům i démonům demokracie pŘÍMé!

DOSTi však hrátek se slovy a přejděme rovnou k faktům, podkladům, důkazům a argumentům, které mě vedou nejen k oslovení co největšího počtu čtenářů, ale především voličů, občanů ... zkrátka lidí, kterým pachuť z politiky bude hlavní příčinou jejich pasivity v malých komunálních Volbách-Říjnových-S-i-bez-Referenda.

Ano, je to tak - jak naznačuji, místní referendum je první, a možná že i poslední - revoluční - šancí, jak zajistit vysokou volební účast v systému zastupitelské demokracie, která je dána Ústavou ČR ... konečně kdo jen trochu sleduje ... velké referendum ve Skotsku ... musí mi v tomto dát za pravdu. V mnoha městech jsou zastupitelé jistě v klidu, neboť návrhy na referendum s minimálně 10% podporou jejich obyvatel se 90 dní před volbami nepodařilo posbírat, a tak i KV°REFERENDUM v KarlovýchVARLA°!°ECH je odloženo do doby, než pár person'non'grata nepřestane bavit sbírat podpisy pro maření "dobře" zvládnuté regulace hazardu, respektive přesněji v duchu bezpečného hraní přestanou ohrožovat téměř monopolní provozování www.jamp.cz výherních automatů, které současné vedení www.mmkv.cz toleruje?!

Vím, že se v KV° najde mnoho lidí, které moje ironie nad novou identitou města KarlovyVARY° irituje, a že ji dosud považují za něco, co i mě také nálepkuje jako KV°nežádoucí, byť jsem spíš známý jako maskot ČPS tedy www.pirati.cz (nejsa členem ale pouhým příznivcem) s velmi kladným vztahem ke svému rodišti i bydlišti. Také proto moje jméno nikdo nenajde na žádné z kandidátek, neb jsem si vyzkoušel jak krajské volby za PIRÁTY, tak parlamentní volby za ÚSVIT PŘÍMÉ DEMOKRACIE a třetí a poslední šanci zastupitelské demokracii chci dát i obětovat své podnikatelské záměry, které zasílám s vydáním tohoto článku všem zastupitelům KV° s pozvánkou na založení KV°PARTY nebo Q-PARTY po těchto komu-análních volbách.

Zastupitelům i zasvěceným budou mé výše uvedené narážky (podle někoho i urážky) snad dostatečně očištěny z patosu metafor - těmi věcně a poctivě sepsanými záměry pro získání dotace z ÚP k obnovení živnosti. Konečně nějak se živit musím, když ani zaměstnání s úžasným řemeslem, nebo mé schopnosti s CNC frézou v tomto městě nikdo nedocení tak, abych tím uživil svou rodinu. Konečně nikdy jsem nechtěl svou tvorbou ani prací ublížit nebo urážet, pouze nastavit zdrcadlo nýmandům i renomovaným kolegům, které mě jako karlovaráka také uráží, a v důsledku i ubližují KarlovýmVARU°M (to je tak když není jasné kam nacpat kroužek ;-). Tou poslední kapkou byl letošní prasečí ročník www.kviff.com, kde mi mnoho baječných lidí vyšlo vtříct při mé aktivitě kontaktovat Mel Gibsona s projektem MAVER!CK, ale když jsem otevřeně odhalil souvislosti malého KV°referenda o hracích automatech se sympatiemi ke skotskému referendu, o kterém se Mel Gibson zmínil v prvním interview ... byl můj PŘÍMÝ kontakt - opět nežádoucí.

Přesto - nebo možná právě proto - i jako nežádoucí KV°patriot - žádám vás - současné zastupitele a především radní ... zkuste zapomenout na osobní, eKOnoMICKÉ i politické důvody, které vám brání podpořit první KV°REFERENDUM a svolejte na nejbližší termín mimořádné zastupitelstvo s jediným bodem, kde najdete společnou řeč k tomu, aby se v rámci komunálních voleb toto referendum uskutečnilo. Pokud tomu brání legislativa ... nedá se nic dělat, může být tedy až za dva roky s krajskými volbami, ale pokud tomu brání jen technické, materiální, ... důvody ..., tak tady je návrh na hlasovací lístek v PDF, který lze vyrobit i v desetitisícových nákladech u místních firem/tiskáren tzv. přes noc.

Konečně zapojením se do http://kv-referendum.webnode.cz můžete potvrdit své návrhy řešení hazardu na území města a především zesílit vazby se svými voliči a podporovateli. Nepodléhejte prosím náladám a dojmům, že by tím - pro mnohé až příliš alternativní Jiří Kotek, jako iniciátor referenda získal podporu, ke které mu svou odvahou a otevřeností podpořit první KV°REFERENDUM - dopomůžete a sami tím tratíte. Není totiž lepšího důkazu, než jak dopadl včerejší plebiscit ve Skotsku - vždyť absolutnímu zákazu hracích automatů může být také vysloveno - NE.

PS: Všimněte si prosím, že novou vizuální identitu města KarlovyVARY° užívám a respektuji (www.karlovyvary.cz považuji za nejlepší počin současného ........ dlouhého ........ vedení KV°), byť někdy břitce a satiricky (bacha tedy na krl°ež - aby to ležení, nebylo jako lešení u krl°eš ... co udržuje v kulturní letargii více jak šest miliard lidí). Nechť je tedy parodie KarlovyVARLA°!°A brána tak, jak je míněna - s humorem ;-)

přejít na www.metafory.cz

Autor: Michal Sadílek | neděle 21.9.2014 10:30 | karma článku: 5.86 | přečteno: 518x

Další články blogera

Michal Sadílek

Q-PARTY aneb politika jako umění (... i naopak)

Chtěl bych vás srdečně tento pátek od páté hodiny odpolední pozvat do KarlovýchBARU° na první Q PARTY. 

5.9.2016 v 9:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Michal Sadílek

Tady končí sranda! satira nechť je naše šária

Ač jsem tuto myšlenku rozepsal pár hodin po události, která hýbe už nejen Francií a Evropou, ale celým civilizovaným světem, nechtěl jsem ukvapeně vypustit něco - co by tzv. jen přilévalo olej provokace do ohně tragédie.

9.1.2015 v 22:25 | Karma článku: 15.96 | Přečteno: 999 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Zvrhlý, prokletý, dekadentní ?

Čas od času padne člověku během procházky, nebo obyčejného přechodu přes cestu pohled na tělo nějakého mrtvého zvířete. Pohled na takové tělo není nijak vábný, ale téměř pokaždé si při takové podívané vzpomenu na jednoho člověka.

18.8.2017 v 23:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse

Jan Dvořák

Utáhne křehká Miroslava Němcová těžké váhy Babiše a Faltýnka?

Poslancům mandátového a imunitního výboru, jemuž předsedá obávaná Mirka Němcová, nestačí osmistránkové zdůvodnění policie k žádosti o vydání „čapařů“ Babiše a Faltýnka, a požadují od policie kompletní vyšetřovací spis.

18.8.2017 v 21:27 | Karma článku: 12.62 | Přečteno: 370 | Diskuse

Bohumír Šimek

Žijeme v divné době

Žijeme v postkomunistické době a postfaktické době. Pokusme se osvětlit, kam jsme to po Listopadu dospěli a co nás dnes tíží?

18.8.2017 v 21:02 | Karma článku: 11.64 | Přečteno: 327 | Diskuse

Luboš Zálom

EU nás vydává na milost islámským teroristům

Evropa se včera opět stala cílem islámského nepřátelství. A i tentokrát se mediální i politické elity snaží budit dojem, že i když se k útoku v Barceloně přihlásil Islámský stát, nemá terorismus s islámem nic společného.

18.8.2017 v 19:47 | Karma článku: 36.78 | Přečteno: 956 | Diskuse

Vít Šlechta

Podvod přímé demokracie

Již Alexis de Tocqueville v 19. století odhalil, že přímá demokracie v sobě obsahuje všechny neduhy nenáviděných despocií. A tak podobna královskému tyranu, představuje přímá demokracie ten nejhrubší způsob manipulace a totality.

18.8.2017 v 16:52 | Karma článku: 17.37 | Přečteno: 599 | Diskuse
Počet článků 37 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 516

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.